июль, 2018 ел
дүшәмбе

Синоптиклар мәгълүматы буенча, 2 июльдә кич белән һәм 3 июльдә көндез республика территориясендә яшен һәм көчле җл көтелә

Атналык планеркада  район башлыгы Рәгать Хөсәенов үзәк хастаханәнең хирургия бүлеге мөдире, табиб-балалар хирургы Валерий Дмитриевич Никифоровны юбилее белән котлады һәм муниципаль берәмлек Советының Мактау Грамотасын тапшырды  “Эковесна-2018” республика конкурсы җиңүчеләрен бүләкләде.

«Дружба» лагерена Лениногорск балалар хастаханәсеннән табиблар килеп, яшүсмерләр белән профилактик әңгәмәләр үткәрделәр

26 июньдә «Наркотикларсыз тормыш” акциясе барышында Лениногорскиның хокук сакчылары, республика кеше хокуклары вәкиленең иҗтимагый ярдәмчесе Людмила Наумова һәм КДН комиссиясе вәкиләре “Дружба” һәм “Олимпия” лагерьларында булып кайтты.