май, 2018 ел
чәршәмбе

Татарстанда алдагы ике көндә юеш кар көтелә, дип хәбәр итә Татарстан Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү  идарәсе.

4 июньнән шәһәр микрорайоннарында балалар өчен ишегалды лагерьлары эшләрен башлый. Аларны территориаль җирле үзидарәләр оештыра.

14 - 17 ноябрьдә  Барнаулда авыл яшьләре слеты узачак. Аның темасы - “Табигый мирасны саклау – авыл территорияләре үсешенең нигезе”.

Кече шәһәрләрдә һәе тарихов урыннард ухaй шәһәр мохит булдыр буенча бүген төгәлләнгәна бөтенроссия бәйгесендә Татарстан вәкилләр 14 грант отта. Гомумиральные финансыну күләме 920 млн сум булачак. Бу хакта Татарстан Президенты ярдәмчесе Наталия Фишман инстаграмда хәбәр итте.

3 июнь көнне, ягъни, иртәгә районыбызның Мордва Кармалка авылында республикакүләм "Балтай" бәйрәме узачак.