май, 2018 ел
сишәмбе

Контракт буенча хезмәт итү – федераль дәүләт хезмәтенең аерым төре, гражданин аны Россия Кораллы көчләрендә үтә.

Ул 12 июньдә Россия көненә багышланган бәйрәмдә узачак. 15.00 сәгатьтә башлана.

Халыкара балаларны яклау көне якынлашкан көннәрдә Роспотребнадзор идарәсенең Әлммәәт, Зәй, Лениногорск районнары буенча бүлеге “кайнар линия” үткәрә.

26 яшьлек лениногорскилының сумкасы, курткасын һәм аяк киемен урлаганнар, сумкасында 2500 сум акчасы, банк карталары  була.

29 май көнне Г.Тукай исемендәге Үзәк китапханә хезмәткәрләре шәһәребезнең үзәк мәйданында «Ачык һавада  хокукый китапханә» дип аталган акция үткәрде.

Такси хезмәтеннән һәркемнең файдаланганы бар. Тик аның тәртибен беләсезме соң сез?

Татарстанга шторм якынлаша. Бу хакта  Татарстан Республикасы Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе матбугат хезмәте хәбәр итә.

25 майда Мәдәният сараенда балалар концерты үтте.

Лениногорск районында Бөтенроссия китапханәчеләр көненә багышланган чаралар булып узды. Шәһәр һәм авыл китапханәләрендә Ачык ишекләр көне оештырылды. Китапханәләрдә экскурсияләр, кызыклы китаплар белән танышулар, уен-викториналар үтте.

30 майда  «Эфир» телеканалының «Новое утро» тапшыруында Росреестрның бүлек начальнигы Галина Гончарова чыгыш ясаячак.