май, 2018 ел
пәнҗешәмбе

23 майда республика буенча баш федераль инспектор Ренат Тимерҗанов лениногорскилыларны кабул итте.

Республиканың төп план чаралары буенча, 2018 елның 28-31 маенда гражданнар оборонасы штабы, эвакуация органнары, муниьципаль берәмлекләр хезмәтләре һәм гражданнар оборонасы буенча махсус формированиеләр катнашында махсус өйрәнү узачак.

15 майдан республика буенча Роспотребнадзор идарәсенең  Әлмәт, Зәй, Лениногорск, Сарман районнары буенча бүлекчәсендә составында спирт булган продукция әйләнеше буенча “кайнар линия”  башланды.

Шәһәр һәәм район мәктәпләренең 11 сыйныфын тәмамлаучы 311 һәс 9 сыйныфын тәмамлаучы 870 укучы өчен соңгы звонок бәйрәме үтте.

Фатир, җир участогы, гараж сатып алганда, хокукны рәсмиләштерү өчен нинди документлар җыярга?

Хезмәт өлкәсендәге закон бозуларны ачыклау максатында, гражданнарга бу турыда «Халык контроле» порталына хәбәр итү мөмкинлеге тудырылды. Сез хезмәт хакын яшереп түләү, хезмәт килешүен төземәү һәм башкалар хакында хәбәр итә аласыз.