май, 2018 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы хезмәт,эш белән тәэмин итү hәм социаль яклау министрлыгы , ТР предприятие һәм оешмалар хезмәткәрләренең күпсанлы мөрәҗәгатенә җавап итеп түбәндәгеләрне белдерә.

28 майда республика буенча бала хокуклары вәкиле аппартында "Кайнар линия"  узачак. 9.00 сәгатьтән  17.00 сәгатькә кадәр кадәр уздырылачак.

26 майда Казанда  эшмәкәрләр өчен «Бизнес-уикенд” узачак.  Аның барышында мастер-класслар үткәрү дә каралгае

«Күңелле зонтик» конкурсы 2 июньдә түбән сулыкта узачак. Анда 5-12 яшьлек балалар катнаша ала. Конкурсның шартлары: катнашучылар зонтикларын гадәти булмаганча бизәргә тиеш. Баланың костюмы зонтигына туры килергә тиеш.

Лениногорскида 20 майда грек-рим көрәше буенча шәһәр беренчелеге узды.Ул Бөек Җиңүнең 73 еллыгына багышланган иде.

Бу ел башыннан татарстанлылар ЕГРНнан 400 меңнән артыграк мәгълүмат алган.