май, 2018 ел
җомга

Район башлыгы Рәгать Хөсәенов “Бәйге” атлар чабышын үткәрү буенча предприятие һәм оешма җитәкчеләре катнашында күчмә киңәшмә үткәрде.

Мэриядә халыкны табигатьне саклау буенча районара прокурор-  юстициянең өлкән киңәшчесе Илсур Гыйльметдинов,  республика экология министры урынбасары  - Фаяз Шакиров, көньяк-көнчыгыш территориаль идарәсе начальнигы – Альберт Маликов кабул итте.

Бүген 6 сәгать 40 минутта Федотовка авылындагы бер йортта янгын чыккан.

Бу көннәрдә район кыр-басуларында эш кайный. Игенче-механизаторлар язгы кыр эшләрендә хезмәттә.

Социаль реабилитация бүлегендә массаж ясау буенча шәфкәть туташы Миләүшә Зәйнуллина “Югары кан басымы өянәге “ дигән темага әнгәмә уздырды.

Лениногорскида талпан тешләү сәбәпле килеп чыгучы авыруларны профилактикалау буенча “кайнар телефон линиясе” эшли.

18 майдан 21 сентябрьгә кадәр Россиядә «Эшкә велосипедта” акөиясе үтә.