апрель, 2018 ел
сишәмбе

Казанда "Созвездие-Йолдызлык-2018" фестивале финалында Лениногорскидан "Империя" бию коллективы, вокалистлар Шамсутдинова Ясмина, Фәттахов Булат, Долгова Арина, Казанцева Анастасия, Магсумова Азалия, Мухаметханова Регина, "Сәрвиназ" ансамбле чыгыш ясады.

Политехник колледж бинасында сираттагы төркем пенсионерлар компьютерга өйрәнү курсларын тәмамлады.

Районыбызның Түбән Чыршылы авылында гомер итүче Гыйләңева Закирә апаның 12 апрелдә 80 яшлек юбилей бәйрәме булды. Ул сугыш чоры балаларының берсе. Аның тормыш юлы гел җайлы узмаган. Яшәү дәверендә торлесен күргән. Әмма Закира апа бирешмәгән.

Пенсиягә чыкканда пенсия таныклыгы бирмиләр дип ишеттем, шул дөресме, дип мөрәҗәгать итүчеләр бар пенсия фонды идарәсенә.

Авыл хуҗалыгы куллланылышындагы җирләрдән җир участогы бүлеп бирү тәртибе үзгәрде.

«Новый Взгляд» - яшьләр проекты, 2009 елдан бирле тормышка ашырыла.

19 апрельдә «Бердәм Россия” партиясе җирле бүлекчәсенең кабул итү бүлмәсендә республика Дәүләт Советы депутаты Ринат Шәфигуллин гражданнарны кабул итә.

Салым органнары 1 гыйнвардан 3 майга кадәр декларация кампаниясе үткәрә.

Биологик ресурслар буенча дәүләт комитеты республика территориясендә ау сезоны 28 апрелҗдән башлануы турында хәбәр итә.

Элек хәрди хезмәттә булган пенсионерлар гражланлык оешмаларында 9 елдан да ким эшләмәгән булсалар, картлык буенча пенсия билгеләү буенча да мөрәҗәгать итә алалар.