март, 2018 ел
сишәмбе

Лениногорскида транспорт чараларын газ-мотор ягулыгына күчерү мәсьәләләре хакында сөйләштеләр.Ул Мәгариф идарәсенең актлар залында район башлыгы Рәгать Хөсәенов һәм “Газпром газомоторное топливо” һәм “РариТЭК Автокомплекс” җәмгыятьләре вәкилләре катнашында узды. Киңәшмәгә предприятие-оешма вәкилләре, аграр предприятие инженерлары чакырылган иде.

Казанда Халыкара хатын-кызлар көне уңаеннан узган тантаналы чарада бер төркем Лениногорск делегациясе катнашты.

Пенсия билгеләү өчен нинди шартларны үтәргә кирәк? Әлеге һәм башка сорауга Лениногорск пенсия фонды идарәсе начальнигы урынбасары Руслана Хәйруллина җавап бирде.

Лениногорскига данлыклы «Камаз-мастер» командасы пилотлары: Дмитрий Сотников һәм Антон Шибалов килде.  Алар - халыкара спорт мастерлары, “Ефәк юл” һәм “Африка Эко Рейс” раллиеның күп тапкыр җиңүчеләре.

Муниципаль районның йомгаклау сессиясе вакытында “Сатурн-Урал” җәмгыятенең сыер саву операторы Екатерина Кудряшовага “Республиканың атказанган терлекчесе” исеме бирелде.

Лениногорскиның мәшгульлек үзәге Мәгариф идарәсе белән берлектә, Мәдәният сараенда уку урыннары ярминкәсе үткәрде.

Күп балалы әниләр, инвалид балаларны тәрбияләүчеләр пенсиягә алданрак чыга ала.

Әлеге ресурс ярдәмендә милекне рәсмиләштерү өчен гариза бирергә, кадастр исәбенә куярга була.