февраль, 2018 ел
дүшәмбе

Республика иҗтимагый палатасында иң яхшы логотипны сайлау буенча конкурс бара. Анда һәркем катнашып, иң яхшы логотип өчен тавышын бирә ала.

22-23 февральдә «Яшьлек» спорткомплексында 16 яшькәчә яшүсмерләр арасында грек-рим көрәше буенча республика беренчелеге узачак.

14 февараль - Изге Валентин көнендә Лениногорск шәһәре ГХАТ бүлегендә инде менә 100 нче бала туу рәсми рәвештә теркәлде.

20 февральдә 9.00-12.00 сәгатьләр аралыгында республика буенча Тикшерү идарәсенең барлык бүлекчәләрендә хезмәт хакын түләмәү сораулары буенча гражданнарны кабул ителә.

Масленица бәйрәме - кышны озатып язны каршы алу. Бу бәйрәм иң күңелле, туклыклы һәм берничә көн дәвамына сузылган халык бәйрәме.

17 февралҗдә лениногорскилылар «Юбилейный» бассейнында йөгү буенча ГТО нормативларын тапшырды.  Төрле яшьтәге 50дән артык кеше катнашты. Алар барысы да энергия һәм яхшы кәеф алды.

Пенсия белән  бәйле сорауларга Лениногорск буенча пенсия фонды идарәсе бүлеге начальнигы Айгөл Исламова җавап бирә. Аның беренчесе ана капиталы белән бәйле. Сорауларга җавапны сайтның рус телендәге вариантыннан укыгыз.

16 февральдә 13нче ТОС һәм 4 нче мәктәп микрорай он халкы өчен Май чабу бәйрәме үткәрде.  Конкурс оештырылды,Ю биеделәр, уйнадылар.Җиңүчеләргә бүләкләр әзерләнгән иде.

Авыл җирендә яшәп бала тапкан хатын-кызларга бер тапкыр акча түләнә.

Шәһәрдә “Яшьлек” спорткомплексында катнаш көрәш (смешанное боевое единоборство) (ММА) буенча республика Беренчелеге һәм Чемпионатының тантаналы ачылышы булды.