февраль, 2018 ел
чәршәмбе

Ул 14 февральдә үзәк китапханәдә үтте. Кунаклар бәйрәмнең традицион тәм-томы - коймактан авыз итте. Төрле уеннарда катнашты, җырлады-биеде.

Трамплиннар комплексында чаңгыда трамплиннан сикерү һәм ике төр чаңгы ярышы буенча ачык республика беренчелеге ярышлары үтте.

Аның беренчесе 19 февральдә Тимер юл станциясе тирәсендә яшәүчеләр өчен, шундагы мәдәният йортында узачак.

Әлеге проект халыкара конкурста катнаша. Форум Швейцариянең Женева шәһәрендә март аенда узачак. Хәзерге вакытта онлайн тавыш бирү бара.

Татарстан буенча Росреестр идарәсе районнарда күчмә консультацияләр эшен башлап җибәрә. Консультацияләр графигы белән

Кадастр исәбе белән бәйле сорауларны 1 мартта республика Кадастр палатасы белгечләренә бирергә мөмкин.

Мәдәният сараенда  Сретенский бал үтте. Анда Әлмәт, Лениногорск, Баулы, Зәй шәһәрләреннән каташучылар килде. Бу турыда сайтның рус телендәге вариантында.

16 февральдә Казанда «Как получить грант Президента Российской Федерации на реализацию социального проекта?» темасына семинар узачак.

«Нефтяник» студентлар отряды аның беренче әгъзалары белән очрашу үткәрде. Быел штабка ике ел тула.

Шәһәребездә яшәүче бер ханымның химчисткада пальтосын бозып биргәннәр. Бу турыда ул дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт бүлегенә хәбәр иткән.