февраль, 2018 ел
сишәмбе

10 февральдә Башкортстанның  Приютово поселогында грек-рис еөрәше буенча спорт турниры үтте. Ул Россиянең грек-рим көрәше буенча  беренче спорт мастерлары  абыйлы-энеле Шамукаевлар истәлегенә багышланды.

13 февральдә Россиядә бөек рус артисты Федор Шаляпинның 145 еллыгы билгеләп үтелә.  Бу көнне үзәк китапханәдә Федор Шаляпинга багышланган музыкаль очрашу үтте. Анда педагогик колледж студентлары катнашты.

Керү-чыгу юлларын каплау янгын килеп чыгуга китерергә мөмкин.

14 февральдә  17.30 сәгатьтә «Татарстан 24» телеканалында идарәнең бүлек начальнигы Энҗе Мөхәммәтгалиева катнашында туры эфир була.

19 февральдә 9.00 дән 18.00 сәгатькә кадәр Татарстанда ата-аналар өчен "кайнар линия" оештырыла.

Республика терроризмг каршы комиссиясе аппараты җитәкчесенең яшь ярдәмчесе икенче республика конкурмын үткәрү плллланлаштырыла.

17 февральдә 12.00 сәгатьтә «Юбилейный» бассейнында йөзү буенча ГТО нормативлары тапшыру булачак.

15 февральдә Лениногорскиның халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә эш урыннары ярминкәсе үтәчәк.

9 февральдә Лениногрскиның рафон думасы вәкиле Шишкина Ирина шул исемдәге чара үткәрде, ул «Кадрлар резервы» проекты кысаларында үтте.Яшьләр һәм балалар оешмалары вәкилләре алда торучы сайлаулар турында сөйләшкән, аннары уен үткәрелгән.

Шушы көннәрдә Әлмәт музыка колледжында Ф. Яруллин исемендәге яшь музыкантлар бәйгесе узды.