февраль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

8 февральдә 19нчы балалар бакчасы нәниләре  өчен «Забывать нельзя никак, кто твой друг, а кто твой враг» дигән чара үткәрде. Балалар шат күңелле Всезнайка белән очрашты, ул аларга таныш булмаган кешеләр белән очрашканда нишләргә кирәклеген өйрәтте.

Балалар-яшүсмерләр спорт мәктәпләре арасындагы республика беренчелегенә хоккей уеннары йомгаклау этабына җитте.

Бәйрәм 18 февральдә түбән күллектә узачак, сәгать 10 да башлана. Программасы:

Синоптаклар мәгълүматына караганда, 9 февральдә республикада томан көтелә. Урыны белән кар явачак. Һава температурасы төнлә -10..-14º, көндез -7..-10º. Юлларда бозлавык.

Былтыр Татарстан пенсия фонды ана капиталына 20 меңнән артык сертификат бирде. Әлеге программа гамәлгә кергәннән алып, ана капиталы алуга 248 меңнән артык гариза язылган. Бу турыда сайтның рус телендәге вариантында.

"Елховнефть" нең сәламәтләндерү лагеренда “Сандугач сайрар илем” фестиваленең "Инс“рументларда башкаручылар” номинациясендә көч сынаштылар.

Хокуклары иске кагыйдәләр буенча рәсмиләштерелгән капиталь төзелеш объектларына техплан кирәкми, дип хәбәр итә республика буенча Кадастр палатасы.