гыйнвар, 2018 ел
чәршәмбе

Шәһәрдә биш ел эчендә берничә парк, буа, сулык тирәләрендә реконструкция үткәрү планлаштырыла.

23 гыйнварда «Студентлар десанты» россиякүләм акциясе кысаларында студентлар полиция хезмәткәрләре эше белән танышты. Алар арасында студентлар, мәктәп укучылары бар иде.

Шәһәребезнең тыл хезмәтчәннәре Әлфия Мөхәммәт кызы Һидиятуллина һәм Александр Тарасович Луцик  90 яшьлек юбилейларын билгеләп үтте.

Лениногорск районының ООО "Союз Агро" җәмгыятендә уртача 15-15,5 кг сөт савып алалар. Мондый уңыш белән бик сирәк хуҗалыклар гына шатландыра ала.

Туган якны өйрәнү музеенда Сталинград сугышының 75 еллыгына багышланган чара үтте.

"Исток-Башлангыч" үзәгендә “Веналарның варикоз киңәюе” темасына чираттагы чара үтте.

Мәдәният сарае каршында эшләүче “Эрзянка” мордва ансамбле Чирмешән районында үткән мордва мәдәнияте бәйрәмендә катнашты. Безнең артистлар ике диплом һәм кубоклар алдылар.

21 гыйнварда Түбән Тагил шәһәрендә чаңгыда трамплиннан сикерү буенча Россия Кубогының алтынчы этабы үтте.

20 гыйнварда Әзербайҗанның “Бирлик” милли-мәдәни автономиясе Әзербайҗандагы 1990 елгы фаҗигале вакыйгалар уңаеннан, хәтер кичәсе үткәрде.