ноябрь, 2017 ел
чәршәмбе

"Юмарт сишәмбе" акциясе кысаларында Лениногорск "Исток–Башлангыч" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең социаль-тернәкләндерү бүлегендә

25 ноябрьдә  2001-2002 елгы яшүсмерләр үз бозларында Минзәлә уенчыларын кабул итте. Уен 10:0 исәбе белән безнең хоккейчылар файдасына төгәлләнде.

28 ноябрьдә Яшьләр эшләре, спорт һәм туризм идарәсе “Белергә тиеш!” дигән бөтенросия акциясен үткәрде.

Республика буенча Росреестр идарәсе бүлек начальнигы Илнур Галеев «Татарстан 24» каналындагы «Главные новости» тапшыруында чыгыш ясады.

28 ноябрьдә сугыш ветераны  Михайлов Борис Николаевич 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

Әлеге көннәрдә республика буенча Роспотребнадзор идарәсенең Әлмәт, Зәй, Лениногорск районнары буенча буенча территориаль бүлегендә СПИДка каршы көрәш көненә багышланган “кайнар линия” телефоннары эшли: 8(8553)22-65-85, 22-65-81.

Урта һәм кече эшмәкәрлек вәкилләре өчен  "Предприниматель года. Золотая сотня -2017" конкурсы үткәрелә.

Әлеге форум 2018 елда 10 тематик площадкада узачак. Иң яхшы проектлар финалда тәкъдим ителәчәк. Анда 14-30 яшьлекләр катнаша ала.

Быелның 1 гыйнварыннан машина урынын милек итеп рәсмиләштерергә мөмкин. Бу уңайдан Росреестр кайбер аңлатмалар кертә. Монда сүз җир астындагы һәм күп катлы парковкалар турында гына бара. Бу турыда тулырак сайтның рус телендәге вариантыннан укыгыз.

Роспотребнадзорның безнең район буенча территориаль бүлекчәсе “Финанс хезмәтләрен грамоталы кулланучы” конкурсында катнашырга чакыра.