Салымнарны вакытында түлик

2019 елның 9 октябре, чәршәмбе

Физик затлар транспорт һәм җир салымнарын, милек салымын һәм физик затлар кеременә салымны (салым агенты НДФЛ суммасын тотып калмаган кайбер керемгә карата) салым уведомлениесе нигезендә түли. Салым органы салым түләү срогы чыкканчы 30 көннән дә соңга калмыйча салым түләүчегә салым белдерүе җибәрә.

Быел салым хәбәрнамәсе формасы үзгәрде. Салым хәбәрнамәсендә салымнарны бюджет системасына күчерү өчен реквизитлар (QR-код) күрсәтелгән.

Шуны белү мөһим: салым түләүчегә аерым түләү документы (ПД формасы буенча квитанция) җибәрелми.

2018 ел өчен салым хәбәрнамәләрен җибәрү агымдагы елның 16 августыннан башланды. Бүгенге көндә шәһәр һәм районның барлык халкы да диярлек транспорт, җир, милек салымы һәм НДФЛ өчен салым уведомление белән почта аша җибәрелгән.

Исегезгә төшерәбез: «салым түләүченең шәхси кабинеты» (ЛК) кулланучылар өчен салым белдерүе ЛКДА урнаштырыла һәм почта элемтәсе кабатланмый.

2018 елның салым чоры өчен гражданнарга быел җибәрелгән салым хәбәрнамәсе вакытында, 2019 елның 2 декабреннән дә соңга калмыйча үтәлергә тиеш!