Әлмәттә "Халык контроле" дәүләт мәгълүмат системасына кергән контроль мөрәҗәгатьләрне карау буенча киңәшмә узды

2019 елның 14 марты, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкил Аппаратында «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасының кулланучылар багланышын координацияләү бүлеге башлыгы Рөстәм Низамиев катнашында киңәшмә узды.

Эш чорында «Халык контроле» мәгълүмат системасына 4430 мөрәҗәгать килгән, шуларның 3694 е хәл ителгән, бу 83,4% тәшкил итә.

2019 елның узган чорында 293 гариза кабул ителде, 2018 елда – 81 (212 гаризага арттыру).  Кергән гаризалар саны арту һава шартлары белән бәйле, аларның төп өлеше – кар чистарту буенча.

"Хәл ителгән «статусы бирелгән заявкаларны үтәү проценты бүгенге көндә 67% тәшкил итә. Бу 196 гариза.

Лениногорск районында гаризалар буенча эшне анализлап, Рөстәм Илгиз улы хәбәрнамәләрне үз вакытында карауга һәм «Халык контроле»  дәүләт мәгълүмат системасына килгән гаризаларны вакытында ябуга игътибар итте.

Лениногорск шәһәре Башкарма комитеты җитәкчесе вазифаларын башкаручы Ринат Ялаков һәр мөрәҗәгать каралачагын һәм үтәләчәген ассызыклады.